class="rtl single single-post postid-4159 single-format-standard">

גם הילד שלכם זקוק למשקפיים?

כבר מגיל צעיר כדאי להיות מודעים לנזקים אפשריים לעיניים.

בסניפי רשת "אופטיקה כהן" תמצאו את המענה המושלםהתאמה ייחודית, יחס אישי ומקצועיות

ישראל היא מדינה שטופת שמש בכל עונות השנה, על זה אין ויכוח. ממצאי מחקרים שפורסמו בעבר העלו כי כ-80% מנזקי הראייה מתרחשים לפני גיל 18. בנוסף, בימים אלו ילדים ומתבגרים רבים מבלים שעות רבות מול מסכים מרצדיםובכללם מחשבים, סמארטפונים, טאבלטים וכיוב' – וידוע, כי צפייה ארוכה במסכים אלו גורמת לנו למצמץ פחות ומובילה ליובש בעיניים שמוביל לצריבה, טשטושים, כאבי ראש, עייפות ואדמומיות. לכן, על בריאות העיניים חשוב להקפיד כבר מגיל צעיר. "כאשר מדובר בילדים, ממש כמו אצל מבוגרים, יש להקפיד לרכוש ולהרכיב משקפי ראייה  או שמש איכותיים, כאלו שמגנים מנזקי קרינת שמש", אומר עוזי כהן, מקים ובעלי רשת האופטיקה המובילה ״אופטיקה כהן״, שאחד מסניפיה ממוקם בקניון שער הצפון. "ילדים לא תמיד יתלוננו, לכן עלינו להיות להיות עם האצבע על הדופק ולוודא כי ראייתם לא נפגעת", הוא מוסיף.

מניסיונו העשיר, מדגיש כהן כמה נקודות חשובות בבחירת משקפיים לילדים:

  • יש להתחשב בתווי הפנים הייחודים לכל ילד ולהתאים את המשקפיים באופן אישי.
  • על המסגרת להיות קלה ונוחה ועליה להיות מונחת בצורה הנכונה על פני הילד.
  • יש לייחס תשומת לב לאופן בו המשקפיים מונחים על הפנים, מכיוון שמבנה האף אצל ילדים רחב ושקוע יותר מאשר אצל מבוגרים
  • בקרב ילדים בעלי עיניים בהירות, יש להקפיד על עדשות ייחודיות שכן הם יותר רגישים  לאור חזק ולקרינה.
  • כהורים, עליכם להביע תמיכה ועידוד לילד/ה, כי למשקפיים בגיל צעיר יש תדמית שלילית וילדים קולטים את זה. אנו ממליצים על "מסיבת משקפיים" בגן/ בביה"ס או בבית.
  • במשקפיי שמש חשוב לבחור עדשות עם מסנני הגנה מקרינת UV והשומרות על הצבע הטבעי של הסביבה. במשקפיי ראייה יש לבחור בעדשות צלולות ובאיכות אופטית גבוהה ומומלץ להוסיף מקדם הגנה מאור כחול הנפלט ממסכי מחשב וטאבלטים.
  • בשום אופן אין להתקין עדשות זכוכית במשקפים המיועדים לילד. העדשות חייבות להיות חזקות ובטיחותיות, כך שלא ישברו במקרה של נפילה, ולא יסכנו את הילד.
  • מסגרת המשקפיים צריכה להיות קלת משקל, כדי שלא תכביד על גשר האף ולא תעורר התנגדויות אצל הילד, וכמובן שהמסגרת תעניק כיסוי מלא לעין, מהאזור שמתחת לגבה ועד ללחי.

"כיום, ניתן להשיג עדשות משקפיים איכותיות מאוד, העשויות מחומר גלם חזק במיוחד אשר כמעט ואינו נשבר, ובכך מגן על העיניים. להורים יש חלק מכריע בהצלחת התהליך הזה, מכיוון שילדים מבינים כל דבר ובמקרה של התנגדות מצד אחד ההורים, נוצר מכשול גם אצל הילד. הגישה של ההורים בנוגע למשקפיים קריטית", מוסיף כהן.

רשת ״אופטיקה כהן״ הוקמה בשנת 1964 על ידי חיים כהן, אב המשפחה, והיא בעלת ותק מקצועי של למעלה מ-50 שנה. עם השנים צמחה הרשת וכיום היא מונה 5 סניפיםבנהריה, עכו, קיריון , קניון שער הצפון ורעננה. בכל סניפי הרשת תוכלו לעשות בדיקות ראייה מקצועיות ע"י אופטומטריסטים מוסמכים לילדים ומבוגרים, התאמה אישית לעדשות מולטיפוקל, התאמה והדרכה לעדשות מגע מכל הסוגים וכמובן הסדר עם  קופות החולים לילדים עד גיל 18. כמו כן, תוכלו לרכוש משקפי שמש מהמותגים המובילים בתחום, במחירים תחרותיים ועם השירות הטוב והמקצועי ביותר. הרשת מחזיקה ברשותה כמות אדירה של משקפי שמש, שמיועדים לילדים, בני נוער ומבוגרים כאחד, בעלי עיצובים קלאסיים לצידם של עיצובים אופנתיים ועוד.

״הביטוי ׳שירות ללא פשרות׳ הוא הבסיס להצלחה שלנו. אני מזמין את כולם, בקיץ ובחורף, ליהנות מהמבחר העצום והשירות המעולה שלנו״, מסכם כהן.

 

לפרטים נוספים: 0547-200585 

שתפו: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone